KONSTRUKCJE I ZABUDOWY DREWNIANE, ARANŻACJE Z OPALANEGO DREWNA

Drewno opalane wewnątrz wystrójNasza firma TOTAL-REMBUD zajmuje się kompleksowymi usługami remontowo-budowlanymi. W szeroki zakres oferowanych przez nas usług wchodzą przede wszystkim zabudowy i konstrukcje drewniane, tarasy drewniane, elewacje z opalanego drewna, wykończenia opalanym drewnem.

Nasze usługi świadczymy na terenie Warszawy i całego województwa mazowieckiego, m.in. Piaseczno, Grodzisk Maz, Wołomin, Wyszków, Płońsk, Ciechanów, Ożarów Mazowiecki, Sochaczew, Otwock i kazde inne miasto lub miejscowość na terenie Mazowsza.

 

 

 W przypadku zastosowania zewnętrznego w drewnie opalonym ogniem następuje szczególny sposób jego konserwacji (zwiększenia odporności na negatywny wpływ warunków atmosferycznych). Opalenie powierzchni drewna powoduje uszczelnienie komórek drewna, co uodparnia drewno na działanie pleśni, grzybów, zgnilizny oraz innych czynników atmosferycznych. Wygląd drewna jest niezwykle oryginalny, powierzchnia przypomina naturalną skórę, ostateczny efekt zależy także od zastosowanego gatunku drewna.

Deski wypalane tradycyjną japońską techniką stają się bardzo odporne na działanie czynników zewnętrznych, takich jak: wiatr, wilgoć, szkodniki czy grzyby. Takie drewno jest także o wiele trudniej zapalić, ponieważ zwęglona warstwa zostaje pozbawiona najbardziej palnych składników. Naturalne drewno ma w sobie niezwykłe bogactwo kolorów i wzorów, a japońska technika wypalania pozwala je wydobyć, nadając deskom intrygujący wyraz. Deski wypalane utrzymują swój wygląd przez ok 60 lat. 

drewno opalane Total-RembudDeski wypalane ogniem z drewna świerkowego przeznaczone są do wykańczania wnętrz - zarówno mieszkalnych, jak i użytkowych. Można nimi wyłożyć m.in. ściany i sufity, wprowadzając do aranżacji nieco egzotycznego temperamentu wprost z Kraju Kwitnącej Wiśni. Deski tego typu sprawdzą się także w przestrzeniach utrzymanych w modnym w ostatnim czasie stylu Wabi-Sabi, również pochodzącym z Japonii. Estetyka ta docenia piękno nadgryzione zębem czasu, więc deski o postarzanej teksturze idealnie będą współgrały z całą stylizacją.

Płyty styropianowe na jednej ścianie muszą być układane na tzw.mijankę lub zakłdkę, czyli z przesunięciem rzędu powyzej i poniżej o połowę płyty. Należy je szczelnie układać i muszą ściśle do siebie przylegać. W ten sposób ukłdamy stryopian na całości budynku.
Następnie nasza firma remontowo-budowlana przystępuje do kołkowania śian. Wiercimy otwór przez styropian, następnie wkładamy w otwór dybla, dobijamy młotkiem aby płaską główką nie wystawał poza styropian. Potem wkładamy a plastikowy kołek i znów dobijamy młotkiem. Plastikowe kołki są dołączone do każdego dybla – odrywany je przed wbiciem dybla do muru.

 

 

 

drewno opalane aranżacje

Istnieje kilka różnych metod malowania drewna - ich dobór zależy od tego, czy drewniane powierzchnie znajdują się wewnątrz domu czy poza nim. Inaczej maluje się również świeże surowe drewno, a inaczej to leciwe, poddawane renowacji. Obojętnie jednak, jakim rodzajem drewna dysponujesz, najpierw zorientuj się czy jest ono właściwie wysezonowane, czyli czy ma odpowiednią suchość. Wilgotne drewno potrafi bowiem płatać rozmaite figle i po pomalowaniu może pękać lub odkształcać się. Oprócz tego, bardzo istotne jest, aby przed pomalowaniem oczyścić powierzchnię drewna z kurzu tłuszczu oraz ewentualnych wycieków żywicznych. Aby uzyskać nieskazitelną powierzchnię warto posłużyć się szmatką nasączoną rozpuszczalnikiem.

 

 

 

 


elewacje domów Warszawaelewacje domów Warszawa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Technika ta polega na opaleniu powierzchni desek nad ogniem, a potem ich schłodzeniu, oczyszczeniu i ewentualnym pokryciu olejem lub woskiem. Uzyskana w ten sposób zwęglona lub nadpalona warstwa bardzo skutecznie zabezpiecza drewno przed wilgocią, szkodnikami i grzybami. Pozbawiona jest też łatwopalnych składników, dzięki czemu staje ognioodporna. W dodatku jest niezwykle efektowna! W zależności od stopnia zwęglenia nabiera połysku i ciemnego, nawet czarnego koloru, a rysunek słojów staje się bardzo wyrazisty.