ELEWACJE DOMÓW, OCIEPLENIA BUDYNKÓW - WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE

Elewacje domówNasza firma TOTAL-REMBUD zajmuje się kompleksowymi usługami remontowo-budowlanymi. W szeroki zakres oferowanych przez nas usług wchodzą przede wszystkim elewacje domów, ocieplenia budynków, ocieplenia i adaptacje poddaszy.

Nasze usługi świadczymy na terenie Warszawy i całego województwa mazowieckiego, m.in. Piaseczno, Grodzisk Maz, Wołomin, Wyszków, Płońsk, Ciechanów, Ożarów Mazowiecki, Sochaczew, Otwock i kazde inne miasto lub miejscowość na terenie Mazowsza.

 

PORADNIK DOTYCZĄCY WYKONANIA ELEWACJI:

Przed przystąpieniem do prac ociepleniowych powinno się dokładnie sprawdzić podłoże, a nastęnie jeśi zajdzie taka potrzeba odpowiednio je przygotować. Ściany muszą być suche, wolne od kurzu, pyłu, łuszczących się farb. Dobrym sposobem jest umycie całej ściany wodą pod ciśnieniem, np myjką ciśnienioną z odpowiednimi preparatami przeznaczonymi do mycia ścian lub poprzedniej elewacji. W przypadku występowania różnego rodzaju nalotów mchów i glonów zaleca się stosowanie środków chemicznych.

Ocieplenia i elewacje domów w Warszawie i województwie mazowieckim styropianem znacznie poprawiają ich izolacyjność. Dzięki dobremu ociepleniu możliwe będzie utrzymanie w domu stałej temperatury. Zlikwiduje to utratę ciepła, co zaowocuje spadkiem kosztów ogrzewania Pańtwa domu, mieszkania, biura lub lokalu usługowego.

Ocieplenia budynku na terenie woj mazowieckiego nie jest tanią inwestycją, za to bardzo opłacalną.

Jakie materiały należy zakupic do prawdłwego i solidnego wykonania elewacji domu przez naszą firmę remontowo-budowlaną?

Do ocieplenia domu bedą potrzebne następujące materiały budowlane i narzędzia:
- packa/tarka do ścierania styropianu
- pace metalowe
- listwa startowa
- styropian (w zaleznosci od grubosci wykonania elewacji)
- kołki do styropianu (odpowiedniej gługości - w zaleznosci od grubosci stryropianu)
- siatka zbrojąca,
- klej do styropianu,
- klej do zatapiania siatki
- listwy narożne do obróbki naroży budynku
- piła ręczna do cięcia styropianu z drobnymi ząbkami lub nóż
- narożniki metalowe
- tynk w zależności od Państwa gustu i zapotrzebowania, które na rynku jest szeroki wybór


elewacje domów Total-RembudZaczynamy od wyznaczenia dolnego poziomu termoizolacj używając sznurka lub dłgiej poziomicyi, a następnie na jego podstawie odrysowujemy na ścianie linie. Na równo z kreskami zakładamy i wkręcamy listwę startową. Wkręcamy listwę startową kołkami rozporowymi w wywiercone dziury w murze. Rozstaw otworów powinien być co ok 40 cm. Listwy powinny się ze sobą łączyć w narożach.
Mając przymocowaną listwę startową przystępujemy do układania styropianu. Jeżeli mamy do czynienia z równą powierzchnią ściany nakładamy na klej do styropianu na płytę styropianową. Klej nakładamy pacą na całą powierzchnię płyty styropianowej a nastęnie przyklejamy do ściany. Pierwszą płytę przyklejamy w narożu ściany budynku. Pierwsza płyta ma wystawać o jej grubość za ścianę (na tzw. zakładkę). Dzięki temu płyty z sąsiadujących ścian (połączonych ze sobą narożem) będą ułożone na zakładkę. Tak więc na narożach co druga płyta styropianu powinna wystawać.

Płyty styropianowe na jednej ścianie muszą być układane na tzw.mijankę lub zakłdkę, czyli z przesunięciem rzędu powyzej i poniżej o połowę płyty. Należy je szczelnie układać i muszą ściśle do siebie przylegać. W ten sposób ukłdamy stryopian na całości budynku.
Następnie nasza firma remontowo-budowlana przystępuje do kołkowania śian. Wiercimy otwór przez styropian, następnie wkładamy w otwór dybla, dobijamy młotkiem aby płaską główką nie wystawał poza styropian. Potem wkładamy a plastikowy kołek i znów dobijamy młotkiem. Plastikowe kołki są dołączone do każdego dybla – odrywany je przed wbiciem dybla do muru.

firma - elewacje domów

 

 

 

 

 

 

Przed przystąpieniem do nakładania kleju do warstwy wzmacniającej należy styropian w miejscach nierówności przetrzeć packą.. Po przetarciu nierówności należy oczyścić śianę. Warstwa wzmacniają zabezpiecza styropian przez niszcząymi warunkami klimatycznymi.
Następnie na styropian nakładamy klej do siatki. Przystępując do układania kleju na płytach styropianu zaczynamy od góry ściany tak aby powstały pasy kleju o szer do ok 1,3m. Po naniesieniu pasa kleju montujemy siatkę elewacyjną.
Siatka musi dokładnie przylegać w każdym miejscu. Na położonej siatce nie może być załamań i powinna tworzyć idealnie równa powierzchnię. Pasy siatki w miejscach łączeń powinny nachodzić na siebie, a w miejscu zakładek do szerokości 10 cm na siatce. Następnie nanosimy drugą warstwę kleju, któa może zostać układana dowolnie. Najwazniejsze jest uzyskanie jednolitej faktury na całej powierzchni ściany budynku.

elewacje domów Warszawa

 

 

 

 

 

 

 

 

Każdą ścianę należy zabezpieczyć profilami narożnymi. Wtapiamy narożniki w klej do siatki wzmacniającej, dociskając tym samym siatkę na narożach. Narożniki zakładamy też wokół okien.
Istnieje również inny sposób zatapiania siatki, przez nanoszenie kleju pacą zębatą na płyty styropianowe, następnie wciskanie siatki w klej i zaciąganie klejem na równo, tak aby siatka nie była widoczna i nie wystawala poza grubość kleju.
Dopiero na tak przygotowaną ścianę nakładamy tynk cienkowarstwowy. Mamy do wyboru tynki akrylowe, silikonowe, mineralne i silikatowe. Tynk (struktura) powinna być nakładana na całej powierzchni ściany, należy tynkowanie całego budynku wykonać w miarę możliwości w najkrótszym czasie.

Po zakończeniu prawidłowo wykonanej elewacji nasz dom powinien cieszyć nie tylko swoim wyglądem i estetyką ale także być ciepły i zmniejszyć koszty ogrzewania dla jego mieszkańców.